Logo zameczek
Dom Kultury Zameczek

Instytucja Kultury Miasta Kielce

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Dom Kultury Zameczek zaprasza na wystawę fotografii Marka Michalskiego pt. Archiwum niecodzienności II, która odbędzie się
4 listopada o godzinie 18:00 w Galerii Zameczkowej ART-STYL.
O wystawię:
„Archiwum niecodzienności II” to tytuł drugiej wystawy zdjęć nieżyjącego już autora -
Marka Michalskiego, którego młodość koncentrowała się wokół podróży motocyklowych po Polsce i fotografowania.
Na zdjęciach powstałych w latach 60-tych ubiegłego wieku odnajdziemy ciekawe ujęcia z życia Kielc, a także bliskich autorowi osób. Wszystkie obrazy przedstawione są w kwadratowym kadrze. Wynika to z konstrukcji średnioobrazkowego aparatu- START B, którym były wykonane. Chciałem poprzez wystawę podzielić się dorobkiem fotograficznym taty. Wiele z obrazów odkryłem przeglądając stare negatywy. Fotografie, które znam były wywołane na prostokątnym papierze, co pogarszało ich estetykę. Postanowiłem więc pokazać te zdjęcia w ich oryginalnej, kwadratowej formie.
W 2017 r. miała miejsce pierwsza wystawa „Archiwum niecodzienności” w Domu Kultury „Zameczek”. Kolejna odsłona tego niecodziennego archiwum zawiera nastrojowe fotografie, której tematem są ludzie, krajobrazy… Ciekawą pozycję stanowią zdjęcia z zawodów sportowych na nieistniejącej już skoczni narciarskiej w Kielcach.
Podróże Taty rozpoczynały się i kończyły w jednym miejscu - rodzinnym domu mieszczącym się w nieistniejącej już kamienicy przy ulicy Słowackiego. Na wystawie pojawiają się kadry także z tego miejsca. Chciałbym pokazać świat oczami mojego ojca co stanowi przejście do przeszłości, pewnego rodzaju klamrę historii.
Marcin Michalski (syn)

plakat wystawy fotografii Marka Michalskiego II 2022 pion