Logo zameczek

Instytucja Kultury Miasta Kielce

25-365 Kielce, ul. Słowackiego 23
sekretariat@zameczek-kielce.pl
 

a wolskiZameczkowe Studio Piosenki pod kierunkiem Andrzeja Wolskiego, Artura Telusa i Kasi Stanek

 

Swoją działalność rozpoczęło w 1999r. Co roku w połowie września odbywają się przesłuchania i nabór do Studia Wokalnego. Każda z osób ma indywidualne zajęcia wokalne. Dzieci i młodzież startując na festiwalach w Polsce i za granicą zdobywają czołowe nagrody. Jak na razie do 2010r. na swoim koncie mają 124 wygrane festiwale. Mogę stwierdzić, że w naszym regionie mamy dużo talentów wokalnych. Najbardziej utalentowani wyjeżdżali na Międzynarodowe Festiwale Piosenki do Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Czech, Malty, Bułgarii. Zawsze wracali z najwyższymi nagrodami. Jedna z wokalistek D.K. „Zameczek” śpiewa obecnie w zespole Brathanki.

pdf Osiągnięcia

 

art2Sekcja artystyczna dla młodzieży dorosłych (również emerytów)

Poniedziałek godz. 18.00 - 19.30
Środa godz. 10.00 - 12.00

Sekcja artystyczna doskonaląca warsztat malarstwa witrażowego malarstwa na tkaninie i decoupage’u.

Na zajęciach wykorzystujemy technikę malarską pozwalającą na tworzenie witraży, obrazów, pięknych elementów dekoracyjnych jak filiżanki, wazony patery, karafki, bombki...

Zajęcia wzbogaca ciekawa technika decoupage’u pozwalająca na znaczne poszerzenie warsztatu artystycznego uczestników zajęć. W wyniku pracy twórczej związanej z tą techniką powstają niezwykle oryginalne elementy dekoracyjne – użytkowe jak szkatułki, puzderka, ramki, szafeczki, toaletki. Technika ta daje wiele możliwości zastosowania do wielu elementów i przedmiotów, które chcemy artystycznie zmienić  udekorować czy „postarzyć“. Uczestnictwo w zajęciach gwarantuje ciągły rozwój artystyczny poprzez wprowadzenie nowych ciekawych technik.

W najbliższym czasie do wyżej wymienionych technik dołączy filcowanie na mokro i na sucho.  Sekcja art styl organizuje wystawy i warsztaty artystyczne oraz corocznie bierze udział w Jarmarku Sztuki organizowanym w ramach obchodu Święta Kielc.

 

 

Instruktor Marcin Michalski zaprasza na zajęcia z fotografii połączone

z grafiką komputerową dla młodzież od 13 lat. Zajęcia, które rozbudzają wyobraźnię

i przynoszą wiele satysfakcji. W programie: podstawy fotografii, obróbka zdjęć,

fotomontaż, rysunek i malarstwo cyfrowe. Dodatkowo praca
w ateler fotograficznym z profesjonalnym sprzętem studyjnym 

2 godziny lekcyjne w tygodniu.

Zajęcia w grupach 3 osobowych.

(70 zł miesięcznie)

 

dsc 0252aWszystkich chętnych (od 8 lat) chcących rozwijać swoją pasję, jaką jest taniec, spróbować swoich sił w formacjach tanecznych i zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami na różnego rodzaju przeglądach i konfrontacjach tanecznych, a także tych, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z tańcem zapraszamy serdecznie na zajęcia do

Zameczkowej Szkoły Tańca

Zajęcia taneczne w naszej szkole obejmują takie style jak: taniec towarzyski, współczesny i show dance (formacja).

Taniec Towarzyski i Użytkowy to propozycja dla osób, które chcą spróbować tańca w parze. Taniec ten z powodzeniem można wykorzystać na różnego rodzaju dancingach, studniówkach, czy podczas zabawy weselnej. Tańczony jest w parach, ale w odróżnieniu od tańca towarzyskiego turniejowego technika ustępuje miejsca dobrej zabawie i swobodzie w ruchu. Zajęcie prowadzone są na różnych poziomach zaawansowania : GRUPA POCZĄTKUJĄCA , GRUPA KONTYNUACYJNA I (po kursach 3 – miesięcznych) oraz GRUPA KONTYNUACYJNA II (po kursie min. rocznym).

 

Taniec Towarzyski Sport to zajęcia przeznaczone dla par sportowego tańca towarzyskiego (grupa turniejowa) oraz par na poziomie zaawansowanym.

 

Senior Hobby – Taniec Towarzyski i Użytkowy to propozycja dla osób dojrzałych, które chciałyby poznać podstawy tańca towarzyskiego oraz użytkowego, a przy tym miło i aktywnie spędzić czas.

Disco/Funky/Hip Hop Kids, czyli zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 12 lat oraz Dance Mix Junior, czyli zajęcia dla młodzieży powyżej 12 lat, to propozycja dla tych, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z tańcem, a przy tym właściwie spożytkować energię. Uczestnicy poznawać będą krótkie układy choreograficzne oparte na różnych stylach tanecznych, pracując jednocześnie nad poprawą koordynacji ruchowej i przestrzennej, sprawnością fizyczną oraz rytmiką.

Taniec Towarzyski Kids, czyli zajęcia dla dzieci pow. 7 lat, które stawiają pierwsze kroki w tańcu towarzyskim, bądź chcą doskonalić swoje umiejętności oraz startować w turniejach sportowego tańca towarzyskiego.

Latino Solo to propozycja dla osób, które nie mają pary, bądź po prostu kochają gorące rytmy, bez względu na wiek i płeć. Krótkie choreografie, które zawierają elementy salsy, samby, rumby, cha chy, bachaty oraz gorące rytmy muzyki latynoskiej, pozwolą każdej osobie wyrzucić z siebie pozytywną energię i dobrze bawić się w tańcu. Ponadto na zajęciach wprowadzane są elementy fitnessu i stretchingu, aby zadbać także o kondycję, sylwetkę i gibkość.


Uczestnicy wszystkich stylów biorą udział w przeglądach, konfrontacjach i zawodach tanecznych na arenie lokalnej jak, ogólnopolskiej, a także międzynarodowej.

Zajęcia prowadzi - Katarzyna Oleś

 

Facebook - Zameczkowej Szkoły Tańca:

https://pl-pl.facebook.com/zameczkowaszkolatanca/

Zapisz

dsc 0270Zapraszamy wszystkich chcących rozpocząć swoją przygodę z break dance lub tych którzy chcą ją kontynuwać na zajęcia w przy ulicy Słowackiego. Zameczek to od lat 90 miejsce tętniące hip hopem i przede wszystkim break dance’m.

Zajęcia będą obejmować:

 • Podstawy break dance (foundation moves)
 • Rytmikę
 • Rozmowy nt tańca

Jeśli chcesz kontynuować swoją przygodę – te zajęcia są również dla Ciebie. Pozwolą Ci utrwalić zdobytą wcześniej wiedzę, a także pozwolą Ci poznać nowe ruchy (min. power moves’y), jak również wyrobią w Tobie taneczność.

Zajęcia odbywają się w  grupach:

Grupa początkująca - zajęcia obejmują:

 • rytmikę
 • rozgrzewki ogólnorozwojowe
 • stretching
 • podstawy break dance
 • proste choreografie

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy w godz.: 17.30 - 18.30

Grupa zaawansowana - zajęcia obejmują:

 • rytmikę
 • rozgrzewki ogólnorozwojowe
 • stretching
 • podstawowy trening siłowy
 • podstawy break dance
 • zaawansowane techniki

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy w godz.: 18.30 - 19.30

DSC 0009Zapraszamy zespoły muzyczne, które chcą rozwijać swoje brzmienie pod czujnym okiem instruktorów muzycznych w Domu Kultury Zameczek.


Od dwunastu lat Scena Muzyczna DK Zameczek organizuje co roku festiwal dla młodzieży - Scena dla Ciebie - by promować młodych wykonawców w dziedzinie wokalnej i muzycznej

wezrzesz 11ZAMECZKOWA SCENA KABARETOWA
czyli… po co to robimy?

Robimy to, bo lubimy ludzi mądrych, a dobry kabaret to kabaret mądry.
Mądry kabaret to taki, który wie, że świat jest zabawny i ludzie są zabawni.
Trzeba tylko umieć dostrzec komizm w pozornie typowej sytuacji, lub wymyślić
sytuacje komiczną. Potem pracować, by ten komizm mądrze wydobyć słowem, gestem,
mimiką i pozwolić zobaczyć go publiczności.
Dom Kultury „Zameczek” jako jedyna w Kielcach instytucja kultury, chętnie gromadzi
pod swoimi skrzydłami grupy kabaretowe. Nie zakładamy i nie oczekujemy, że będą
to kabarety zawodowe. Chcemy by  uroku sceny i nastroju konkursu posmakowali
ludzie młodzi, dla których kabaret jest artystyczną zabawą, wyrażaniem swoich
spostrzeżeń i refleksji poprzez żart.

Zameczkowa Scena Kabaretowa działa od 2004 roku.

Imprezy organizowanie przez Zameczkową Scenę Kabaretową:

 • Skecz na Scenę
 • Biała Noc Kabaretowa
 • Zamieszki Kabaretowe


Zameczkowa Scena Kabaretowa kształtowała takie kabarety jak:
Kabaret Trudnych Przypowieści, Waganci, Yamha, Pocisnę, KSM

Obecnie działają:

Czwarta Fala
www.k4f.pl

Z konopi
www.zkonopi.art.pl

Bruzda