Logo zameczek
Dom Kultury Zameczek

Instytucja Kultury Miasta Kielce

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

5dc2d9908a3f1 p

 

Stefania Dudała z Woli Kopcowej w powiecie kieleckim i Michał Bojczuk ze Skarżyska-Kamiennej znów oczarowali jurorów na zagranicznych festiwalach. Młodzi wokaliści
z Zameczkowego Studia Piosenki w Kielcach znakomicie zaprezentowali się w Czechach,
a Michał dodatkowo zdobył nagrodę w Rumunii.

            W październiku w Rumunii odbył się Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Transylvanian Stars 2019". Międzynarodowe Jury przyznało pierwsze miejsce Michałowi Bojczukowi
w kategorii 17-25 lat.

Następnie w Pradze odbył się słynny Międzynarodowy Festiwal Młodych Talentów "Złote Talenty w Złotej Pradze 2019". Wzięło w nim udział ponad 60 wokalistów z 12 krajów Europy i Azji. Międzynarodowe jury po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przyznało pierwsze miejsce i Złoty Medal w kategorii do 10 lat Stefanii Dudale, a w kategorii 20-25 lat drugie miejsce i Srebrny Medal Michałowi Bojczukowi.

- Dziękuję rodzicom, dyrekcji mojej szkoły i pani Katarzynie Bojczuk, którzy pomogli mi w wyjeździe na ten festiwal - mówi Stefania Dudała, uczennica Szkoły Podstawowej numer 28 w Kielcach. - Wokaliści w mojej kategorii byli rewelacyjni, ale udało się wywalczyć pierwsze miejsce. Jestem przeszczęśliwa - przyznała laureatka pierwszego miejsca.

- Bardzo lubię ten festiwal - zachwala Michał Bojczuk. - Poziom wokalny był jak zawsze bardzo wysoki. Cieszę się, że znów mogłem spotkać się z fajnymi znajomymi. Było super. Dziękuję mojej mamie i Instytutowi Edukacji Muzycznej w Kielcach.

Sukcesów młodym talentom gratuluje nauczyciel Andrzej Wolski. - Październik przyniósł wiele znaczących nagród moim wokalistom. To bardzo motywuje do dalszej pracy.
A przed nami kolejne festiwale!

źródło: Echodnia.eu