Logo zameczek

Instytucja Kultury Miasta Kielce

25-365 Kielce, ul. Słowackiego 23
sekretariat@zameczek-kielce.pl

Logo ziemowit

Filia Domu Kultury "ZAMECZEK"

25-342 Kielce, ul. Mieszka I 79
ziemowit@zameczek-kielce.pl
 

dsc 0252aWszystkich chętnych (od 8 lat) chcących rozwijać swoją pasję, jaką jest taniec, spróbować swoich sił w formacjach tanecznych i zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami na różnego rodzaju przeglądach i konfrontacjach tanecznych, a także tych, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z tańcem zapraszamy serdecznie na zajęcia do

Zameczkowej Szkoły Tańca

Zajęcia taneczne w naszej szkole obejmują takie style jak: taniec towarzyski, współczesny i show dance (formacja).

Taniec Towarzyski i Użytkowy to propozycja dla osób, które chcą spróbować tańca w parze. Taniec ten z powodzeniem można wykorzystać na różnego rodzaju dancingach, studniówkach, czy podczas zabawy weselnej. Tańczony jest w parach, ale w odróżnieniu od tańca towarzyskiego turniejowego technika ustępuje miejsca dobrej zabawie i swobodzie w ruchu. Zajęcie prowadzone są na różnych poziomach zaawansowania : GRUPA POCZĄTKUJĄCA , GRUPA KONTYNUACYJNA I (po kursach 3 – miesięcznych) oraz GRUPA KONTYNUACYJNA II (po kursie min. rocznym).

 

Taniec Towarzyski Sport to zajęcia przeznaczone dla par sportowego tańca towarzyskiego (grupa turniejowa) oraz par na poziomie zaawansowanym.

 

Senior Hobby – Taniec Towarzyski i Użytkowy to propozycja dla osób dojrzałych, które chciałyby poznać podstawy tańca towarzyskiego oraz użytkowego, a przy tym miło i aktywnie spędzić czas.

Disco/Funky/Hip Hop Kids, czyli zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 12 lat oraz Dance Mix Junior, czyli zajęcia dla młodzieży powyżej 12 lat, to propozycja dla tych, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z tańcem, a przy tym właściwie spożytkować energię. Uczestnicy poznawać będą krótkie układy choreograficzne oparte na różnych stylach tanecznych, pracując jednocześnie nad poprawą koordynacji ruchowej i przestrzennej, sprawnością fizyczną oraz rytmiką.

Taniec Towarzyski Kids, czyli zajęcia dla dzieci pow. 7 lat, które stawiają pierwsze kroki w tańcu towarzyskim, bądź chcą doskonalić swoje umiejętności oraz startować w turniejach sportowego tańca towarzyskiego.

Latino Solo to propozycja dla osób, które nie mają pary, bądź po prostu kochają gorące rytmy, bez względu na wiek i płeć. Krótkie choreografie, które zawierają elementy salsy, samby, rumby, cha chy, bachaty oraz gorące rytmy muzyki latynoskiej, pozwolą każdej osobie wyrzucić z siebie pozytywną energię i dobrze bawić się w tańcu. Ponadto na zajęciach wprowadzane są elementy fitnessu i stretchingu, aby zadbać także o kondycję, sylwetkę i gibkość.


Uczestnicy wszystkich stylów biorą udział w przeglądach, konfrontacjach i zawodach tanecznych na arenie lokalnej jak, ogólnopolskiej, a także międzynarodowej.

Zajęcia prowadzi - Katarzyna Oleś

 

Facebook - Zameczkowej Szkoły Tańca:

https://pl-pl.facebook.com/zameczkowaszkolatanca/

Zapisz