Logo zameczek

Instytucja Kultury Miasta Kielce

25-365 Kielce, ul. Słowackiego 23
sekretariat@zameczek-kielce.pl
 

 logo debaty

"Debatach Młodych", których zasadniczym celem jest twórcza, intelektualna i prospołeczna aktywizacja młodzieży. W założeniach poznawczych inicjatorzy uwzględnili - przybliżenie i wyjaśnienie współczesnych problemów cywilizacyjnych w kontekście etycznym i kulturowym, zrozumienie potrzeb człowieka w relacjach ze środowiskiem społecznym i z samym sobą oraz wskazanie sposobów racjonalnego i efektywnego realizowania swoich pasji życiowych, zawodowych, zamiłowań, urzeczywistniania predyspozycji umysłowych i możliwości twórczych.

Intencją wychowawczą organizatorów debat jest kreowanie pozytywnego wizerunku młodych ludzi i ich systemów  wartości, wzmacnianie wrażliwości moralnej i intelektualnej. W ramach celów kształcących przewidziano dążenie do wykształcenie podstawowych umiejętności poznawczych - form  logicznego myślenia, krytycyzmu w ocenie zjawisk i zachowań, umiejętności prowadzenia dialogu, sporów i dyskusji naukowych. 

Spotkania odbywają się  w sali kameralnej  Domu Kultury „Zameczek”  w  Kielcach, ul. Słowackiego 23,

tel. 41 361 39 31, fax. 41 361 39 44
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Szczegółowe informacje - Lidia  Zasacka (współorganizator)   
tel. 886 068 109,  790 533 037.

Debaty Młodych z Prof. dr hab. Stanisławem Góździem przygotowali uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach pod kierunkiem Pani Anny Kozłowskiej

 

Debatę poprowadzili:

  • Julia Szymańska
  • Jakub Jawor

W Debacie udział wzięli uczniowie ze szkół:

  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 ( Piłsudski )
  • Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach 
  • Pro-Fil Szkoły z Przyszłością
  • Zespól Szkół Ekonomicznych w Kielcach

 

 

fot. M. Michalski