Logo zameczek
Dom Kultury Zameczek

Instytucja Kultury Miasta Kielce

Vinaora Nivo Slider 3.x

 ferie tablica 21 online m

 

FERIE Z ZAMECZKIEM 2021 – PROGRAM zajęć on - line

DOM KULTURY „ZAMECZEK”

Ul. Słowackiego 23, Kielce

ZIMOWE ATELIER

Filmy instruktażowe przygotowane przez instruktor Barbarę Żelazną prezentujące możliwości wykonania w warunkach domowych różnych ozdób świątecznych jak np. Aniołki, zasłony z wysuszonych plastrów pomarańczy , bałwankowa łapka itp. Dzieci przysłały prace , które wykonały korzystając z instrukcji Pani Barbary i można je zobaczy na stronach Zameczku.

 

ZAMECZKOWE WARSZTATY FOTOGRAFICZNE TAJNIKI FOTOGRAFII

 Cykl filmików instruktażowych dotyczących wykorzystania smartfonów do stworzenia ciekawych fotografii, przygotowany przez instruktora Marcina Michalskiego pn. Zamazane Tło i Teleobiektyw

 

ZIMOWE STUDIO PIOSENKI pod kierunkiem instruktorów DK Zameczek Andrzeja Wolskiego , Artura Telusa i Mai Wojtaszek

 Indywidualne zajęcia wokalne przygotowujące uczestników do festiwali i konkursów, obejmujące emisję głosu pracę nad oddechem, wydobywaniem prawidłowych dźwięków, odpowiednią interpretacją utworu . Zajęcia trwały przez cały okres ferii a ich efekt w postaci koncertu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy który można obejrzeć na stronie facebook i YouTube DK Zameczek.

 

 

 

 Warsztaty muzyczne z mistrzem

 Zajęcia indywidualne prowadzone przez wirtuoza gitary Piotra Resteckiego przygotowujące uczestników do konkursów i festiwali a doskonalące różne style gry jak np. jazz, fingerstyle, country, blues i oczywiście klasykę.

Ponadto aby umilić czas dzieciom podczas ferii ogłosiliśmy konkurs muzyczny MINI FERIE SHOW na który wpłynęło wiele zgłoszeń. Jego rozstrzygnięcie odbyło się 15.01.2021. Nagrodą dla zwycięzców Mai Janowskiej i Angeliki Orłowskiej jest możliwość skorzystania z Zameczkowego Studia Nagrań BEAT.

 

Kolejnym konkursem, który ogłosiliśmy w okresie ferii jest XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego MOJA KARTKA WALENTYNKA. Mamy nadzieję , że jak co roku wpłynie bardzo dużo ciekawych i zaskakujących prac.

Ponadto z okazji Walentynek zapraszamy do skorzystania  z Zameczkowego Studia Nagrań BEAT, gdzie będzie można nagrać wybrany i przygotowany przez siebie utwór dla ważnej i bliskiej osoby jako forma niecodziennego wyrażenia uczuć.

W trakcie pierwszych dwóch tygodni stycznia trwał także konkurs fotograficzny pn. Blask Bożego Narodzenia, którego rozstrzygnięcie odbędzie się 22.01.2021. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni a ich fotografie zostaną zaprezentowane w formie wystawy w Galerii DK Zameczek.  

Ponadto zachęcamy do stałego odwiedzania naszej strony na facebook na której zamieszczamy kolejne odcinki FOTOZGADULI. Jest to propozycja zabawy, w której można wykazać się wiedzą na temat znajomości naszego miasta.

Zapraszamy również do udziału w nowym konkursie fotograficznym „Woda Źródłem Życia” dotyczącym najcenniejszego źródła życia jakim jest woda który jest organizowany w ramach Światowych Dni Wody. Szczegóły na stronach DK Zameczek

 

 

  1. Ośrodek Kultury „Ziemowit” Filia Domu Kultury „Zameczek” 25-342 Kielce, ul. Księcia Mieszka I 79  

 

ZIMOWE WARSZTATY MUZYCZNE on line

Filmy instruktażowe w wykonaniu Paweł Okła, instruktor OK Ziemowit prezentujące wszechstronności w różnych stylach muzycznych, umiejętności doboru odpowiedniego instrumentu do gry, zapoznanie uczestników z różnymi technikami gry na instrumentach, umiejętność kreowania brzmienia i stylu

Udostępniony został także kolejny odcinek z serii Próba Muzyczna, którego gościem była Viola Dzigman

WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI online przygotowane przez Sandrę Maciantowicz, instruktorkę OK Ziemowit prezentujące różne techniki plastyczne dzięki którym można miło spędzić czas w domu pn. Makieta Miasta.

Podczas ferii rozstrzygnięto również konkurs pn. „Muzyczny Ziemowit” .