Instytucja Kultury Miasta Kielce

Artystyczne Lato z Zameczkiem (Program)

24.06.24

24.06 – 28.06.2024  – WAKACJE z ZUMBĄ

Zapraszamy na zajęcia Zumby najmłodszych milusińskich 😊

Niewątpliwie taniec i zamiłowanie do ruchu powinno rozpocząć się we wczesnym dzieciństwie aby poprawić koordynację ruchową najmłodszych i dać im możliwość na wyładowanie energii, która w nich drzemie. Nikt tak nie wprawi dzieci w ruch jak Kasia Kozłowska i jej ogromna pasja do Zumby. Ubierzcie się wygodnie, weźcie ze sobą dużo energii a my zapewnimy wam świetną zabawę i radosną atmosferę w rytmach Zumby.

Ilość osób: 16

Wiek uczestników: od 4 do 7 lat

godz. zajęć: codziennie o 16.00 – 17.00

Odpłatność: 120 zł

24.06 – 28.06.2024  – WAKACJE z ZUMBĄ

Zapraszamy na zajęcia Zumby dzieci od 8 roku życia

Niewątpliwie taniec i zamiłowanie do ruchu powinno rozpocząć się we wczesnym dzieciństwie aby poprawić koordynację ruchową najmłodszych i dać im możliwość na wyładowanie energii, która w nich drzemie. Nikt tak nie wprawi dzieci w ruch jak Kasia Kozłowska i jej ogromna pasja do Zumby. Ubierzcie się wygodnie, weźcie ze sobą dużo energii a my zapewnimy wam świetną zabawę i radosną atmosferę w rytmach Zumby.

Ilość osób: 16

Wiek uczestników: od 8 do 12 lat

godz. zajęć:  17.00 – 18.00

Odpłatność: 120 zł

01.07 – 05.07.2024          WAKACJE na ROCKOWO

Warsztaty nauki gry na gitarze elektrycznej pod kierunkiem Daniela Lurzyńskiego. Warsztaty adresowane  do osób chcących rozpocząć swoją przygodę z gitarą elektryczną jak również osób pragnących poszerzyć już posiadane umiejętności. Warsztaty są zaprojektowane tak, aby uczestnik mógł nie tylko opanować podstawy gry na gitarze, ale także rozwijać się w kierunku tworzenia własnej muzyki. Program obejmuje zarówno aspekty techniczne, jak i kreatywne, umożliwiając każdemu uczestnikowi swobodne wyrażanie się poprzez instrument.

Godziny zajęć ustalane są indywidualnie z instruktorem

Wiek uczestnika: od 12 lat

Ilość osób: 7

Odpłatność: 170 zł ( za całość zajęć)

LETNIE ZAMECZKOWE ATELIER  pod kierunkiem instruktorki Barbary Żelaznej

” Florystyka dla młodych – personalizowane kwiaty”

Podczas warsztatów dzieci i młodzież  stworzą własną dekorację roślinną                          w doniczce z wykorzystaniem materiałów florystycznych i recyklingowych. Stworzymy wspaniałą dekorację kwiatową tzw. roślinkę szczęścia, którą wykonamy z materiałów zupełnie nieoczywistych, jak np. kolorowych, delikatnych rajstop, skrawków materiałów, gąbek, drucików i nie tylko. Wykorzystamy wyobraźnię i pomysłowość twórców, którzy potem będą cieszyć oczy piękną dekoracją kwiatową, której zaletą będzie to, że nie trzeba jej będzie podlewać a nadal będzie doskonale wyglądać. Zainteresowani? Jeśli tak to zapraszamy.

Termin: 08.07 – 12.07.2024, godz. 10.00 – 13.00

Ilość osób: 20 

Wiek uczestników: od 9 lat

Odpłatność: 190 zł/tydzień ( cena zawiera koszt materiałów plastycznych)

Warsztaty wokalne organizowane w ramach 51 edycji Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, sztandarowego wydarzenia stolicy Gór Świętokrzyskich w ramach edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży, rozwoju ich wrażliwości, umiejętności i kompetencji.

Termin; 13.07 – 17.07.2023, godz. 9.00 – 18.00

PLENERY ŚWIĘTOKRZYSKIE II – Warsztaty Fotograficzne

warsztatydla dzieci i młodzieży pod kierunkiem artysty fotografika Marcina Michalskiego. Uczestnicy zapoznają się  z podstawami kompozycji, sposobami kreatywnego wykorzystania aparatu także tego w smartfonie, tajnikami fotografii i pracy w plenerze. Poznają historię nurtu Kieleckiej Szkoły Krajobrazu i w czasie warsztatów spróbują nawiązać do jej tradycji. Warsztaty będą miały głównie charakter plenerów w pięknych zakątkach naszego miasta                      tj. Karczówka, Kadzielnia, Wietrznia, Zalew Kielecki, Rezerwat Ślichowice.

Wykonane fotografie  zostaną wspólnie z uczestnikami wybrane pod kontem prezentacji multimedialnej i obrobione cyfrowo.

W programie;

– podstawy fotografii  (teoria i praktyka fotografowania)

– podstawy edycji zdjęć (obróbka zdjęć i przygotowanie do druku w programach  do edycji cyfrowej.

– fotografia  plenerowa  (Plenery miejskie – Karczówka, Kadzielnia, Wietrznia, Zalew Kielecki, Rezerwat Ślichowice)

– prezentacji multimedialna (zestaw wybranych/obrobionych zdjęć powstałych w czasie warsztatów spięty w całość wideo i opublikowany na mediach społecznościowych DK Zameczek)

TERMIN: 15.07 – 19.07.2024, godziny zajęć:  11.00 – 14.00

Liczba uczestników: 10

Wiek: od 13 lat

Odpłatność: 190 zł

WAKACYJNY ROLLERCOASTER

to fantastyczny pomysł na spędzenie czasu wolnego dla dzieci od 7 do 12 roku życia. Przez pięć dni uczestnicy będą mieli okazję rozwijać zdolności plastyczne, wokalne i fotograficzne pod okiem wykwalifikowanych instruktorów w formie rewelacyjnej zabawy. Zorganizowane będą także wspólne wyjścia do kina, na basen, kręgielnię, Centrum Edukido oraz wycieczki do ciekawych miejsc w naszym regionie jak chociażby Park Legend w Nowej Słupi. Będzie to świetna okazja do poznania lokalnych atrakcji i spędzania czasu na powietrzu. Dzieci będą miały również okazję poznać się i zintegrować, dzięki przygotowanym zabawom, grom planszowym czy aktywnościom fizycznym, połączonym z poczęstunkiem.

Kierowana do Państwa oferta zawiera walory edukacyjne, wychowawcze, artystyczne oraz rozrywkowe, dodatkowo dzięki kadrze pedagogicznej macie Państwo pewność, że Wasze dzieci będą bezpieczne.

Termin; 22.07.2024 – 26.07.2024, godz. 7.30 – 16.30

Odpłatność; 490 zł/tydzień

Czas zorganizowany dla dzieci od 7-12 lat

I DZIEŃ – Poniedziałek

-”Bez złości mamy więcej radości” czyli wspólne ustalenie zasad

– „Co nas łączy?” – gry i zabawy integracyjne

– Wycieczka do Centrum Edukido na warsztaty

– Warsztaty i zabawy w instytucji

II DZIEŃ- Wtorek

 • Wycieczka na basen w Strawczynie
 • Spacer i zabawy
 • Zajęcia w Ośrodku

III DZIEŃ- Środa

 • Warsztaty w instytucji
 • Wycieczka do Park Legend Nowa Słupia
 • Karaoke i inne gry i zabawy w instytucji

IV DZIEŃ- Czwartek

 • Wyjście do Kina Moskwa
 • Spacer na plac zabaw lub Kadzielnię
 • Gry i zabawy w Ośrodku
 • Warsztaty tematyczne w Ośrodku

V DZIEŃ- Piątek

 • Zajęcia w Ośrodku
 • Wyjście na Kręgielnię w Galerii Echo 
 • Spacer
 • Zabawa  „ Jak dobrze poznałem koleżanki i kolegów”- quiz i podsumowanie

WARSZTATY ARTYSTYCZNE „MAGICZNE PUDEŁKO” prowadzone przez Anetę Ozgę – Mazur

Jeżeli lubisz malować i tworzyć własne, niepowtarzalne przedmioty zapraszamy na warsztaty, na których wykonasz skrzynię na skarby i szpargały, szkatułkę na biżuterię lub drewnianą herbaciarkę według własnego projektu eksperymentując z różnymi technikami dekoracji: decoupage, collage, stemplowanie. Własnoręcznie ozdobiona skrzyneczka to doskonały i praktyczny element dekoracyjny lub znakomity prezent dla bliskiej osoby.

dla dzieci od 8 lat (10 osób) 3 godz./dziennie

Termin: 29.07 – 31.07.2024, godz. 10.00 – 13.00

Ilość osób: 10 

Wiek uczestników: od 8 lat

Odpłatność: 140 zł/tydzień ( cena zawiera koszt materiałów plastycznych)

LATO  z GITARĄ – warsztaty gitarowe pod kierunkiem artysty, wirtuoza a zarazem instruktora Piotra Resteckiego, adresowane  do osób chcących rozpocząć przygodę                       z gitarą. Zapraszamy również gitarzystów zainteresowanych rozwinięciem swoich umiejętności, którzy chcąc poszerzyć swoje muzyczne horyzonty i poznać tajniki fingerstylu czyli techniki gry na gitarze, która porównywana jest do imitowania brzmienia całego zespołu na jednym instrumencie.

Termin: 05.08 – 09.08.2043, godziny zajęć ustalane indywidualnie z instruktorem

Wiek uczestnika: od 8 lat

Ilość osób: 8

Odpłatność: 330 zł

WAKACYJNE STUDIO PIOSENKI pod kierunkiem instruktorek; Julii Waglewskiej i Magdaleny Surmy

Wakacje to idealny czas by twórczo rozwinąć swoje umiejętności. Naprzeciw potrzebom młodych wokalistów wychodzi Dom Kultury „Zameczek”, proponując energetyczne warsztaty wokalne prowadzone przez instruktorki Zameczkowego Studia Piosenki – Magdalenę Surmę i Julię Waglewską.

Podczas pięciu dni warsztatów, wypełnionych po brzegi aktywnościami, młodzi wokaliści będą mieli szanse szlifować solowy warsztat wokalny, ale także trenować pracę w grupie oraz śpiew w harmonii. Spotkania obejmować będą również pracę nad oddechem, ćwiczenia emisyjne oparte na różnych technikach wokalnych (LAX VOX, MIX Singing, Belt, SOVT), improwizację, ruch sceniczny oraz interpretację wybranych utworów. Warsztaty zwieńczy koncert finałowy w którym wystąpią uczestnicy.

Termin: 05.08 – 09.08.2024, godziny zajęć: 10.00 – 14.00

Wiek uczestników: od 8 lat

Ilość osób: 18

Odpłatność: 280 zł

09.08.2024 (piątek), godz. 17.00  –  koncert uczestników warsztatów                          

Sala Kameralna Domu Kultury „Zameczek”, Kielce, ul. Słowackiego 23, wstęp wolny

WAKACYJNY ROLLERCOASTER

to fantastyczny pomysł na spędzenie czasu wolnego dla dzieci od 7 do 12 roku życia. Przez pięć dni uczestnicy będą mieli okazję rozwijać zdolności plastyczne, wokalne i fotograficzne pod okiem wykwalifikowanych instruktorów w formie rewelacyjnej zabawy. Zorganizowane będą także wspólne wyjścia do kina, na basen, kręgielnię, Centrum Edukido oraz wycieczki do ciekawych miejsc w naszym regionie jak chociażby obóz survivalowy w Cedzynie. Będzie to świetna okazja do poznania lokalnych atrakcji i spędzania czasu na powietrzu. Dzieci będą miały również okazję poznać się i zintegrować, dzięki przygotowanym zabawom, grom planszowym czy aktywnościom fizycznym, połączonym z poczęstunkiem.

II TURNUS  19.08-23.08.2024, godz. 7.30 -16.30

Odpłatność; 490 zł/tydzień

Czas zorganizowany dla dzieci od 7-12 lat

I DZIEŃ – Poniedziałek

-”Bez złości mamy więcej radości” czyli wspólne ustalenie zasad

– „Co nas łączy?” – gry i zabawy integracyjne

– Wycieczka do Centrum Edukido na warsztaty tematyczne

– Warsztaty i zabawy w instytucji

II DZIEŃ- Wtorek

 • Wycieczka na basen w Strawczynie
 • Spacer i zabawy
 • Zajęcia w Ośrodku

III DZIEŃ- Środa

 • Warsztaty w instytucji
 • Wycieczka na zajęcia przetrwania w terenie /Cedzyna
 • Karaoke i inne gry i zabawy w instytucji

IV DZIEŃ- Czwartek

 • Wyjście do Kina Moskwa
 • Spacer na plac zabaw lub Kadzielnię
 • Gry i zabawy w Ośrodku
 • Warsztaty tematyczne w Ośrodku

V DZIEŃ- Piątek

 • Zajęcia w Ośrodku
 • Wyjście na Kręgielnię w Galerii Echo 
 • Spacer
 • Zabawa  „ Jak dobrze poznałem koleżanki i kolegów”- quiz i podsumowanie

26.08 – 30.08.2024  – WAKACJE z ZUMBĄ

Zapraszamy na zajęcia Zumby najmłodszych milusińskich 😊

Niewątpliwie taniec i zamiłowanie do ruchu powinno rozpocząć się we wczesnym dzieciństwie aby poprawić koordynację ruchową najmłodszych i dać im możliwość na wyładowanie energii, która w nich drzemie. Nikt tak nie wprawi dzieci w ruch jak Kasia Kozłowska i jej ogromna pasja do Zumby. Ubierzcie się wygodnie, weźcie ze sobą dużo energii a my zapewnimy wam świetną zabawę i radosną atmosferę w rytmach Zumby.

Ilość osób: 16

Wiek uczestników: od 4 do 7 lat

godz. zajęć: codziennie o 16.00 – 17.00

Odpłatność: 120 zł

26.08 – 30.08.2024  – WAKACJE z ZUMBĄ

Zapraszamy na zajęcia Zumby dzieci od 8 roku życia

Niewątpliwie taniec i zamiłowanie do ruchu powinno rozpocząć się we wczesnym dzieciństwie aby poprawić koordynację ruchową najmłodszych i dać im możliwość na wyładowanie energii, która w nich drzemie. Nikt tak nie wprawi dzieci w ruch jak Kasia Kozłowska i jej ogromna pasja do Zumby. Ubierzcie się wygodnie, weźcie ze sobą dużo energii a my zapewnimy wam świetną zabawę i radosną atmosferę w rytmach Zumby.

Ilość osób: 16

Wiek uczestników: od 8 do 12 lat

godz. zajęć:  17.00 – 18.00

Odpłatność: 120 zł

Zapisy i informacje:

Dom Kultury Zameczek, Kielce, ul. Słowackiego 23, tel. 41 367 63 01

Nadchodzące wydarzenia

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług.
Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.

Skip to content