Organizowanego przez Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach.

Na konkurs wpłynęło 14 prac spełniających kryteria podane w regulaminie.

Dnia 03.12.2024 r. jury w składzie:

1. Magdalena Młodnicka
2.  Agnieszka Bernacka
3. Magdalena Nowaczek
4. Aneta Wzorek
po zapoznaniu się z wszystkimi nadesłanymi pracami postanowiło przyznać:

NAGRODA GŁÓWNA

KLASA III B ze Szkoły Podstawowej nr 24 im. Pierwszej Kompanii Kadrowej w Kielcach, przygotowana pod kierunkiem Pani Anny Koseli. Tytuł bajki przygotowanej przez dzieci” Krzyś i tajemnica przyjaźni”

otrzymuje nagrodę w postaci wycieczki całej klasy do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie oraz wydania baśni w formie książkowej przez Wydawnictwo Jedność.

NAGRODA SPECJALNA

KLASA V A ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Wojska Polskiego w Kielcach, przygotowana pod kierunkiem Pani Eweliny Szymczak. Tytuł bajki przygotowanej przez dzieci „ Prawdziwy przyjaciel”

otrzymuje nagrodę specjalną w postaci nagrania przez dzieci napisanej bajki w Zameczkowym Studiu BEAT

NAGRODA INDYWIDUALNA

JAN SIDEŁ uczeń Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kielcach im. Św. Stanisława Kostki, który napisał bajkę „Prawdziwy Przyjaciel” pod opieką Katarzyny Lewaniak

otrzymuje zestaw książek od Wydawnictwa Jedność.

Jury pragnie podkreślić wysoki poziom nadesłanych prac. Młodzi twórcy wykazali się mnóstwem interesujących twórczych pomysłów, świetną znajomością języka bajek i baśni oraz bardzo dobrą umiejętnością konstruowania wypowiedzi pisemnej. Jury docenia również inny aspekt nadesłanych prac, mianowicie ich treść i walory edukacyjne, a także emocje, które wzmacniają przekaz opowiadań. Tekst literacki powinien działać na odbiorcę, docierać do niego. To się niewątpliwie udało.

Wspólną cechą tekstów stworzonych przez uczniów kieleckich szkół podstawowych jest poruszenie tematu samotności, wyobcowania, poszukiwania prawdziwej przyjaźni, a także wskazanie na kluczową rolę rodziny w życiu każdego, szczególnie dziecka. Wszyscy chcemy być zauważeni i akceptowani, a samotność nie jest naturalnym stanem człowieka.

Sposób przedstawienia wybranych tematów świadczy o znakomitym zmyśle obserwacji, empatii i wrażliwości uczestników konkursu. Młodzi twórcy nie tylko diagnozują potrzeby i choroby współczesnego świata, ale także starają się znaleźć na nie antidotum. Odpowiadają także na pytanie, co jest w życiu najważniejsze.

Serdecznie dziękujemy za nadesłane prace gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Czytanie Waszych prac to była prawdziwa przyjemność. 🙂

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług.
Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.

Skip to content