Instytucja Kultury Miasta Kielce

Zajęcia instrumentalne

Zameczkowe Studio Gitary

Indywidualne warsztaty nauki gry na gitarze dla początkujących i zaawansowanych pod kierunkiem artysty, wirtuoza a zarazem instruktora Piotra Resteckiego. Zapraszamy również gitarzystów zainteresowanych rozwinięciem swoich umiejętności, którzy chcą poszerzyć swoje muzyczne horyzonty i poznając tajniki fingerstylu

✏️Zapisy i informacje:
Dom Kultury Zameczek,
Kielce, ul. Słowackiego 23
Tel. 41 367 63 01 www.zameczek-kielce.pl
 

 

Piotr „Restek” Restecki

Pochodzący ze świętokrzyskiego charyzmatyczny mistrz gitarowego fingerstyle’u. Odważny i bezkompromisowy artysta, który w swojej twórczości nie boi się eksperymentów, poszukiwania nieodkrytych gitarowych brzmień i łączenia nurtów muzycznych z różnych stron świata. Koncerty Piotra Resteckiego to prawdziwa muzyczna podróż, od krainy rythm&blues’a, poprzez liryczne ballady, jazzowy feeling, latynowskie szaleństwo, aż po szamański trans. Na estradzie artysta nie stroni od humoru i ironii, które jego występom dodają uroku i zarazem pikanterii. Bogaty dorobek fonograficzny artysty ( 4 autorskie płyty) oraz liczne koncerty zagrane nie tylko w Polsce, ale i w Europie czy Chinach to najlepsza wizytówka Piotra Resteckiego. Artysta, jako jeden z nielicznych polskich gitarzystów może pochwalić się koncertami zagranymi w towarzystwie światowej sławy muzyków takich jak: Tommy Emmanuel, Preston Reed,Jesse Cook Jon Gomm. Finalista programu „Must be the music”, pierwszej edycji telewizyjnego talent show „Mam talent”. Koncertował także w programie telewizyjnym „Kuba Wojewódzki”. Mentor programów telewizyjnych promujących młode talenty („Super dzieciak”) emitowanych w Telewizji Polsat. Gościnnie występuje z rozmaitymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej m.in Andrzej Piaseczny czy Kasa Kasowski. Piotr Restecki jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali gitarowych, a także jurorem największych międzynarodowych festiwali muzyki instrumentalnej. W 2012 roku jako jedyny instrumentalista został laureatem nagrody specjalnej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie przyznanej przez kompozytora Zygmunta Koniecznego. Autor setek kompozycji na gitarę akustyczną, wykonywanych przez gitarzystów na całym świecie. Piotr „Restek” Restecki łączy instrumentalną wirtuozerię, estetykę melodii, kompozytorskie ucho, charyzmę i odwagę muzycznego i eksperymentowania, co czyni go scenicznym indywiduum, które usłyszawszy raz – nie sposób zapomnieć.

Nauka gry na gitarze elektrycznej pod kierunkiem Daniela Lurzyńskiego

Zajęcia adresowane do osób chcących rozpocząć swoją przygodę z gitarą elektryczną jak również osób pragnących poszerzyć już posiadane umiejętności. Zajęcia są zaprojektowane tak, aby uczestnik mógł nie tylko opanować podstawy gry na gitarze, ale także rozwijać się w kierunku tworzenia własnej muzyki. Program obejmuje zarówno aspekty techniczne, jak i kreatywne, umożliwiając każdemu uczestnikowi swobodne wyrażanie się poprzez instrument.
✏️Zapisy i informacje:
Dom Kultury Zameczek,
Kielce, ul. Słowackiego 23
Tel. 41 367 63 01 www.zameczek-kielce.pl
 

 

Daniel Lurzyński

Gitarzysta, kompozytor, aranżer, producent, autor tekstów. Założyciel projektu Granderis Rock Opera. Utytułowany muzyk, laureat wielu konkursów i festiwali muzycznych. Osoba o nietuzinkowej charyzmie i niebanalnym poczuciu humoru. Pasjonat melodii i muzycznej energii. Zajęcia z Danielem to czysto indywidualne podejście skupiające się na stylach muzycznych zgodnych z zainteresowaniami ucznia. Przyjdź na zajęcia i obudź w sobie gwiazdę rockowej estrady.

Pozostałe zajęcia

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług.
Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.

Skip to content