Instytucja Kultury Miasta Kielce

Wystawa Malwina Kozieł – wystawa malarstwa pt.”ZIOŁOmyślnik” – Fotorelacja

07.06.24
, godz. 18.00

Dom Kultury Zameczek zaprasza na wystawę malarstwa Malwiny Kozieł pt. „ZIOŁOmyślnik” która odbędzie się 7 czerwca o godzinie 18:00 w Galerii Art-Styl. Wstęp wolny

Cykl ZIOŁOMYŚLNIK to malarstwo, którego inspirację i motyw przewodni stanowią zioła wszelkiej postaci, a w szczególności rośliny lecznicze, obejmujące otwarty temat poszukiwań ich potencjału. Przetwarzam i bawię się powstałą kompozycją zielarską nadając jej nowe znaczenie. W powstałej serii obrazów ważnym etapem jest proces tworzenia malunków, to dzięki niemu powstają kreatywne i uproszczone ujęcia na pograniczu realizmu i abstrakcji. Używam różnych jakości plam. Zestawiam jasne płaskie powierzchnie z ciemnymi przestrzennymi i w ten sposób uzyskuję głębię powstałych układów. Poszczególne prace malarskie to historia przemyśleń, które rzucają świeże spojrzenie na temat roślin oraz zabawa z ich kolorem i formą.

Malwina Kozieł. Urodzona 1995 r. w Kielcach. W 2015 r. ukończyła Liceum Plastyczne im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach uzyskując tytuł plastyk o specjalności techniki rzeźbiarskie. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem. Angażuje się w przedsięwzięcia związane ze sztuką: plenery, wystawy zbiorowe i indywidualne. W swojej twórczości stara się łączyć wiele dziedzin między innymi projektowanie z malarstwem czego przykładem jest kolekcja ubioru inspirowana obrazami znanych artystów. Swoją twórczość malarską wykorzystała w projektowaniu przedmiotów użytkowych. Swoją twórczość malarską wykorzystuje również w projektowaniu przedmiotów użytkowych. W kręgu jej zainteresowań znajduje się także ziołolecznictwo i zielarstwo.

Zapisy i informacje:

Dom Kultury Zameczek, Kielce, ul. Słowackiego 23, tel. 41 367 63 01

Galeria
Nadchodzące wydarzenia

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług.
Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.

Skip to content